Küpsiste kasutamise põhimõtted

If P&C Insurance AS küpsiste kasutamise põhimõtted

 
Küpsiste kasutamise põhimõtetes kirjeldame, mis on küpsised, kuidas, miks ja milliseid küpsiseid me kasutame. Samuti kirjeldame, kuidas küpsiste kasutamise seadeid muuta ja kontrollida.

Me kasutame küpsiseid veebisaitidel (if.ee, tema alamdomeenid ja poliis.ee), mis kuuluvad If P&C Insurance AS-ile. Me salvestame küpsiseid iga seadme ja veebilehitseja puhul, millega meie saite külastatakse.

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui küpsiste kasutamise põhimõtteid on uuendatud meie veebilehel.

Mis on küpsis?

Küpsis (cookie) on väike andmeelement, mis saadetakse veebisaidilt ja mis salvestatakse kasutaja veebilehitsejas, mobiiltelefonis või muus seadmes. Tänu küpsistele töötavad meie veebisaitidel paljud funktsionaalsused ja nende abil saame pakkuda sujuvamat kasutusmugavust. Me kasutame terminit „Esimese osapoole küpsised“ enda seadistatud küpsiste kohta ja terminit „Kolmanda osapoole küpsised“, kui need on seadistatud teiste tehnoloogia teenusepakkujate poolt.

Lisaks küpsistele võime kasutada ka teisi tehnoloogilisi lahendusi (näiteks pixel tags, web bugs, web storage jne), mis töötavad sarnaselt küpsistele. Selles küpsiste kasutamise põhimõtetes kasutame terminit „küpsised“ kõikide küpsiste ja sarnaste tehnoloogiliste lahenduste kohta.

Me oleme jaganud küpsised vastavalt kasutamise eesmärgi järgi. Me kasutame küpsiseid, mis on vajalikud selleks, et veebisait toimiks ja selleks, et mõõta veebisaidi töökindlust ja pakkuda personaalsemat kogemust ja küpsiseid, mis võimaldavad teha sihtturundust. Me jagame „esimese osapoole kogutud küpsiseid“ kolmanda osapoole tehnoloogia teenusepakkujatega, kes töötlevad neid andmeid If P&C Insurance AS nimel. Rohkem infot andmete jagamise kohta leiad meie „Isikuandmete töötlemise põhimõtetest“. Andmeid, mis on kogutud läbi kolmandate osapoolte küpsiste on osa selle kolmanda osapoole isikuandmete töötlemise põhimõtetest, mitte Ifi isikuandmete töötlemise põhimõtetest.

Allpool oleme välja toonud erinevad küpsiste kasutamise kategooriad, mida meie saitidel kasutatakse. Iga kategooria all on lahti kirjeldatud ka kõige rohkem kasutatavamad rakendused.

Küpsiste kasutamise kategooriad

1. Kohustuslikud küpsised

Need küpsised on vajalikud veebisaidi toimimiseks. Tänu neile töötavad põhifunktsionaalsused, näiteks internetist ostmine, e-büroosse sisselogimine ja klientide nõustamine vestlusakna kaudu. Need küpsised ei salvesta personaalset informatsiooni.

 • Giosg (esimese ja kolmanda osapoole küpsised)
  GIOSG pakub käesoleval saidil chat-funktsiooni.
 • EPIServer (esimese osapoole küpsised)
  EPIServer on sisuhaldussüsteem, mis pakub kasutajatele ligipääsu sisule, mis on näha veebilehitsejas.

2. Funktsionaalsuse ja kasutajakogemuse küpsised

Need küpsised koguvad anonüümset informatsiooni selle kohta, kuidas külastajad meie veebisaiti kasutavad. Tänu nendele küpsistele saame parandada kasutajakogemust, pakkudes asjakohast sisu ja muutes seda, kuidas veebisait toimib või välja näeb. Need küpsised ei salvesta personaalset informatsiooni.

 • Microsoft Application Insights – (esimese osapoole küpsised)
  Kasutatakse selleks, et koguda veebisaidi kasutamise, laadimisaegade jms kohta statistilisi andmeid. Küpsis salvestab unikaalse identifikaatori, et tunda ära kasutajaid, kui nad aja jooksul veebilehte taas külastavad. Andmed on anonüümsed ja ei ole seotud ühegi identifitseeritud isikuga.
 • Visual Website Optimizer (esimese osapoole küpsised)
  Visual Website Optimizer on vahend, mida kasutatakse A/B testide tegemiseks, veebilehe kerimise ja klikkide analüüsimiseks jms. Visual Website Optimizeri kasutamise korral tagame, et me ei kogu mingeid isikuandmeid. Selle vahendiga seadistatud küpsiseid kasutatakse näiteks kindlustamaks, et sama veebilehe sisu oleks kuvatud igal külastusel, kui kasutaja osaleb disainikatses.
 • Google Analytics (esimese osapoole küpsised)
  Google Analytics küpsised registreerivad unikaalse ID ja koguvad statistilisi andmeid selle kohta, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Samuti jälgib see kasutajaid eri seadmete ja turunduskanalite lõikes ning kogub andmeid külastajate seadmete kohta. Need küpsised ei salvesta personaalset informatsiooni
 • Confirmit (kolmanda osapoole küpsised)
  Kasutatakse küsitluste tegemiseks, et saada kasutajate kogemuste kohta tagasisidet.
 • Sleeknote (kolmanda osapoole küpsised)
  Sleeknote-i kasutatakse, et koguda veebilehel müügivihjeid ja andmeid veebilehe kasutamise kohta, selleks, et teha personaalseid pakkumisi.

3. Reklaami ja sihtturunduse küpsised

Need küpsised on seadistatud reklaami ja sihtturunduse platvormide poolt. Kõnealuseid küpsiseid kasutatakse külastajate huvidest aru saamiseks, et seeläbi pakkuda asjakohasemat ja personaalsemat kogemust. Sa võid näha meie reklaame teiste ettevõtete veebisaitidel vastavalt Sinu huvidele ja käitumisele meie saidil. Need küpsised ei salvesta personaalset informatsiooni, mis võimaldaks Sind tuvastada, küll aga tuvastatakse nende abil Sinu veebilehitseja ja kasutatav seade. Kui Sa loobud nende küpsiste kogumisest, võid näha reklaame, mis ei pruugi Sulle nii palju huvi pakkuda.

 • Adform (kolmanda osapoole küpsised)
  Reklaamiplatvorm, mis kogub andmeid, et mõõta reklaamide mõju ja seda, mida külastaja teeb veebisaidil talle kuvatavate reklaamide suhtes. Adformi kasutatakse ka selleks, et identifitseerida külastajate huvi konkreetse toote suhtes ning kuvada spetsiifilistele sihtrühmadele asjakohasemaid reklaame.
 • DoubleClick/Google Ads (kolmanda osapoole küpsised)
  Doubleclick on Google'i tütarettevõte ning reklaamiplatvorm digitaalse bänner-reklaami jaoks. Seda kasutatakse ka eesmärgiga koguda ja mõõta infot reklaami mõju kohta ning selle abil on võimalik identifitseerida kasutajagruppe, kellele digireklaami suunata, võttes aluseks andmed nende eelnevate saidikülastuste kohta: nt, kui kasutaja on kasutanud hinnakalkulatsiooni ja/või ostnud konkreetse toote.
  Google Doubleclick kasutab seda selleks, et registreerida kasutaja tegevust ja teavitada sellest pärast ühe või teise reklaamija reklaamide vaatamist või nendel klõpsamist eesmärgiga mõõta reklaami tõhusust ja takistada suunatud reklaami kasutajatele.
 • Facebook (kolmanda osapoole küpsised)
  Facebook kasutab seda mitmesuguste reklaamitoodete edastamiseks, nt reaalajas pakkumised kolmandate osapoolte reklaamijatelt.

Kuidas valida ja kontrollida küpsiste seadeid?

Vajuta siia, et hallata teatud tüüpi küpsiste seadeid.

Kui Sa soovid täielikult välja lülitada küpsiste salvestamise oma veebilehitsejas, tuleb Sul valida oma veebilehitseja Turvalisuse seadetes küpsiste keelamine. Enim levinud veebilehitsejad on Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer ja Edge.

Kui Sa valid küpsiste keelamise oma veebilehitsejas, siis ei salvestata Sinu veebilehitsejasse mitte ühtegi küpsist ei Ifi ega teiste veebisaitide poolt. See tähendab aga seda, et kõik veebisaidi funktsionaalsused ei pruugi olla Sulle kättesaadavad ja kasutatavad. Samuti ei pruugi mõned funktsionaalsused töötada, kui kasutad mõnda jälgimise blokeerimise rakendust, mis takistab küpsiste salvestamist. Seetõttu me ei soovita neid Ifi saitidel kasutada ja ei soovita keelduda kõikide küpsiste salvestamisest oma veebilehitsejas.

Sa saad muuta oma veebilehitseja seadeid nii, et iga kord, kui sait üritab küpsist salvestada, saad Sa teavituse. Seejärel saad Sa otsustada, kas lubad seda küpsist või mitte.

Rohkem infot kuidas hallata küpsiste kasutamist oma veebilehitsejas, leiad siit.

Rohkem infot Sinu interneti kasutuse põhjal tehtud sihtturunduse kohta leiad siit .

 

Viimati muudetud 19.12.2018