Küpsised on Sinu browseris keelatud

Selle rakenduse kasutamiseks pead lubama küpsiseid

Kui oled Küpsised sisse lülitanud, vajuta siia.

Liikluskindlustus - mida peaksid teadma?

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis peab kehtima kõigil Eesti registreerimismärgiga sõidukitel. Lepinguga kindlustatakse Sinu kui sõidukijuhi vastutus juhuks, kui põhjustad liikluses kahju. Liikluskindlustus hüvitab kahju, mis on sõidukiga tekitatud teistele isikutele ja nende varale. Liikluskindlustust reguleerib liikluskindlustuse seadus.
Sõidukiga, millel puudub kehtiv liikluskindlustuse poliis, liigelda ei tohi. Liikluskindlustuse kehtivuse kontrolli saad teha Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehel .

Liikluskindlustus

  • Kindlustab sõidukijuhi vastutuse, kui tema juhitud sõiduk põhjustab liikluses kahju (nt sõidab katki liiklusmärgi, libiseb otsa eessõitvale autole, tekitab vigastusi kaassõitjale või jalakäijale).
  • Kehtib Eestis, Euroopa Majanduspiirkonna (sealhulgas Euroopa Liidu) riikides ja Ðveitsis. Kehtib ka väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda asuvates riikides, kuhu on kohustuslik võtta kaasa roheline kaart. Need riigid on Albaania, Andorra, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldaavia, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa.

Kuidas kujuneb kindlustusmakse?

Poliis.ee liikluskindlustuse kalkulaatoris saad kindlustusmakse ise välja arvutada. Liikluskindlustuse seaduse kohaselt koostavad kindlustusandjad liikluskindlustuse makse aluseks olevad tariifid.

Liikluskindlustuse makse suurus sõltub järgnevast:

  • sõiduki liik ning sõiduki kasutamise otstarve – nt sõiduauto, mootorratas, veoauto (madalamate baasmaksetega on traktorid, mootorrattad ja haagised, kõrgematega on taksod ja veoautod, millega veetakse ohtlikke veoseid);
  • sõiduki kasutamise peamine piirkond – aluseks on sõiduki registreerimistunnistusele kantud omaniku või vastutava kasutaja (kui see on määratud) aadress;
  • sõiduki tehnilised omadused – mootori võimsus (kW), veoautodel ja haagistel registrimass ning bussidel kohtade arv (mida väiksem on sõiduki mootori võimsus, registrimass või bussi kohtade arv, seda odavam on kindlustamine);
  • omaniku või vastutava kasutaja liikluskahjudeta aastate arvust tulenev soodustus ehk boonusklass (mida kauem oled liigelnud kahjudeta, sest suurem on soodustus).

Kuidas saab liikluskindlustust osta juriidiline isik?

Juriidiline isik on võimalik valida arve saajaks, juhul kui lepingu sõlmija ja ettevõte on mõlemad kantud sõiduki registreerimistunnistusele. Lepingu sõlmija peab iseteeninduskeskkonda sisenema eraisikuna ning seejärel valima lepingut sõlmides arve saajaks ettevõtte. Liikluskindlustuse eest ei ole võimalik tasuda arve alusel peale ostu sooritamist! Kliendil tuleb liikluskindlustuse makse tasuda korraga läbi internetipanga.

Mis saab, kui poliis hakkab lõppema?

Enne poliisi lõppu saadame Sulle pakkumus-arve uueks perioodiks. Jätkamiseks piisab arve maksmisest või kui soovid, saad uue poliisi ise Poliis.ee lehel vormistada.

Sinu sessioon lõpeb 2 minuti pärast

Kas soovid jätkata?