Küpsised on Sinu browseris keelatud

Selle rakenduse kasutamiseks pead lubama küpsiseid

Kui oled Küpsised sisse lülitanud, vajuta siia.

Mis on kaskokindlustus?

Kaskokindlustusega saad taotleda liikluskahju hüvitamist olenemata õnnetuse süüdlasest. Lisaks õnnetustele on sõiduk kaskokindlustusega kindlustatud ka kuritegevuse ning loodusjõudude tekitatud kahjude vastu.
Kaskokindlustus tagab meelerahu ning stabiilsuse, kaitstes Sind ootamatuste eest.
 • Poliis.ee kaudu saad sõlmida kaskokindlustuse ning teatada kahjust interneti teel ilma kindlustusbürood külastamata.
 • Poliis.ee kasko pakub kaitset kõigi suuremate riskide vastu, mis sõidukit ohustavad: liiklusõnnetus, vandalism, tulekahju, loodusõnnetus, vargus või röövimine.
 • Poliis.ee kaskot saad vormistada Eesti Vabariigis registreeritud, kuni 20 aasta vanustele sõidu- ja pakiautodele.
 • Poliis.ee kasko kahju korral tuleb Sul alati tasuda omavastus, sh klaasikahju ja metsloomaga kokkupõrke korral. Omavastutust ei rakendata üksnes siis, kui klaasi on võimalik parandada.

Millised kahjud kaskokindlustus katab?

Kui sõlmid kaskokindlustuse, on Sinu auto kindlustatud järgnevate riskide vastu:
  -      liiklusõnnetus (otsasõit loomale, inimesele või jalgrattale, sõidukile tekitatud vigastused);

  -      otsasõit esemele või auku ja kanalisatsioonikaevu sõitmine;

  -      tulekahju, loodusjõudude tekitatud kahju;

  -      vandalism või vargus, röövimine
Kaskokindlustus hüvitab ka mõistlikud päästetööde kulud, mis on vajalikud vigastatud sõiduki pukseerimiseks või teelt eemaldamiseks.

Omavastutus

Igal kasko lepingul on omavastutus – see on kahju osa, mille pead kindlustusjuhtumi toimudes ise maksma. Poliis.ee hüvitab selle osa kahjust, mis ületab Sinu lepingus toodud omavastustuse suuruse.

Omavastutus on erinev õnnetusjuhtumi, varguse ja röövimise ning täieliku hävimise korral. Üldjuhul määratakse põhiomavastutuseks fikseeritud rahasumma. Varguse ja röövimise ning täieliku hävimise korral on omavastutuseks protsent kindlustatud sõiduki turuväärtusest enne kindlustusjuhtumi toimumist. Tutvu omavastutuse suurustega siin.

Näide eraisiku omavastutusest: kindlustusjuhtumi korral tuleb Sul endal tasuda remonditöökojale omavastutuse summa. Poliis.ee kannab hüvitissumma otse remonditööde tegijale (autoteenindusele).

Kasko sõlmimine internetis

Poliis.ee võimaldab sõlmida kaskokindlustuse lepingut ning teada kahjust internetis. Kasko ostmiseks tuleb Sul end autoriseerida pangaparoolidega või ID-kaardiga. Kaskokindlustuse poliis ja arve saadetakse Sulle peale lepingu sõlmimist koheselt e-posti aadressile. Kõiki kindlustusdokumente on Sul võimalik salvestada oma arvutisse või kohe välja trükkida.

Kui sõidukil ei ole Poliis.ee-s kehtivat kaskokindlustuse lepingut, on sõidukist tarvis esitada fotod. Nõuetekohased digitaalfotod kindlustatavast sõidukist tuleb elektrooniliselt laadida lepingu sõlmimise ajal Poliis.ee iseteeninduskeskkonda.

Kuidas saab kaskokindlustust osta juriidiline isik?

Kindlustusvõtjaks on võimalik valida ettevõte juhul kui lepingu sõlmija ja ettevõte on mõlemad kantud sõiduki registreerimistunnistusele. Lepingu sõlmija peab iseteeninduskeskkonda sisenema eraisikuna ning seejärel valima lepingut sõlmides kindlustusvõtjaks ettevõtte. Kaskokindlustuse eest ei ole võimalik tasuda arvega! Valides mitmes osas maksmise, tuleb kliendil tasuda esimene makse läbi internetipanga, järgnevate perioodide eest saadetakse arve e-posti aadressile.

Mis on kindlustussumma?

Kindlustussumma on auto turuväärtus vahetult enne kindlustusjuhtumi toimumist. Uutele autodele saad valida juurde uusväärtuse kindlustuse lisariski. Uusväärtuskindlustuse lisariskiga kindlustatud auto kindlustussummaks on auto esmamüügihind, millega Eestis asuvalt mootorsõidukite müüjalt (ametlikult esindajalt) auto ostsid.


Kindlustusjuhtum ja kahjude hüvitamine

Kahjust saad teatada interneti teel Poliis.ee kaudu või minna otse meie koostööpartnerite juurde. Koostööpartnerite nimekirja leiad kahjuteatest, sisestades auto margi ja maakonna, kus soovid autot parandada. Poliis.ee teeb kahjude hüvitamise kohta tavapäraselt otsuse 5 tööpäeva jooksul ning teavitab Sind sellest e-posti teel.

Kindlustuslepingu lõpetamine sõiduki müügi korral

Vastavalt Võlaõigusseaduse § 494 lg 1 lähevad kindlustatud sõiduki võõrandamise korral kõik kindlustuslepingust tulevad õigused ja kohustused üle uuele omanikule. Kui plaanid oma auto või muu sõiduki müüki ja soovid kasutamata kindlustuspäevade eest raha tagasi saada, siis pead kaskokindlustuse lepingu ära lõpetama enne sõiduki võõrandamist. (Sõiduki võõrandamine on sh sõiduki ära müümine ja ka kinkimine). Pärast sõiduki müüki saab vabatahtliku sõidukikindlustuse lepingut lõpetada üksnes uus omanik ning sellisel juhul on ainus võimalus kasutamata jäänud kindlustuspäevade eest raha tagasi saada vaid kokkuleppel uue omanikuga.

Kui müügi kuupäev on paigas, saada meile digitaalselt allkirjastatud avaldus enne sõiduki müüki e-posti aadressile info@poliis.ee või saada avaldus aadressile: If P&C Insurance AS, Lõõtsa 8a, 11415 Tallinn. Avaldusse märgi, millisest kuupäevast alates soovid lepingut lõpetada, lõpetamise põhjus ja oma pangakonto number.

Sinu sessioon lõpeb 2 minuti pärast

Kas soovid jätkata?